MARTIAL ARTS EQUIPMENT
+420 226 205 440
Back to homepage

Brazilské Jiu Jitsu, zkráceně BJJ, je bojové umění, bojový sport a sebeobranný systém, který se zaměřuje na úchopy, páčení a škrcení, jež se uplatňují hlavně v boji na zemi. Umění bylo odvozeno z japonského bojového umění Kodokan judo na počátku 20. století, který se sám vyvinul z japonského ju jutsu v 19. století. Umění podporuje zásadu, že menší, slabší člověk se může úspěšně bránit proti většímu, silnějšímu útočníkovi pomocí správné techniky, především uplatňováním páčení a škrcení.

Styl boje
Brazilské Jiu-Jitsu se zaměřuje na boj na zemi a využití pozemních technik páčení a škrcení. BJJ má zřejmě nejpropracovanější techniky pro boj na zemi ze všech bojových umění. Základní filozofií je, že většina z výhod většího, silnějšího soupeře pochází z dosahu paží a silnějších úderů, které po uchopení a následném škrcení, páčení nebo znehybnění značně zeslábnou. BJJ umožňuje širokou škálu technik uchopení, škrcení, páčení a hodů. Dokladem účinnosti tohoto systému je, že první vítěz turnajů ultimátních zápasů UFC Royce Gracie byl mistrem BJJ a své soupeře porážel na tzv. vzdání (submission). Zvládnutí BJJ je v současnosti jedním ze základů přípravy pro zápasníky smíšených bojových umění.
 

Kimono na Brazilské Jiu Jitsu naleznete ZDE

To provide services, send customized ads and analyse visit rate, this website uses cookies. By using it, you give your consent with it. About cookies

Login
Register
Forgotten password

Forgotten password
AHOJ