MARTIAL ARTS EQUIPMENT
+420 226 205 440
Back to homepage

Chrániče holení je zařízení běžně používané v různých sportech, jako je fotbal, baseball, mimo jiné i bojová umění. Holenní chrániče chrání před širokou škálou velmi vážných zranění nohou. Chrániče jsou vyrobeny z různých materiálů – kůže a polyuretan, oba jsou vyplněny tuhou pěnovou gumou, chránící před nárazy.
Holeně jsou velmi vystaveny riziku zranění, protože leží přímo pod kůží a postrádají tak polstrování svaly. Nárazy na holeně jsou proto více náchylné ke zranění, ne zřídka i zlomeninám. Taková zranění jsou vždy velmi bolestivá, protože periosteum (tenká membrána na povrchu kostí), je receptor bolesti.
V bojových uměních je využíván téměř ve všech druzích, kde se k útoku používají kopy – např. kickbox, thajský box, MMA. Jedná se o chránič, který je nejčastěji k holeni připoután zadem přes lýtko páskami. Nekončí však u kotníků, jako např. u fotbalu, ale pokračuje dále přes nárt, neboť při zápasu se kope holeněmi i nárty.

Chrániče holení naleznete ZDE
 

To provide services, send customized ads and analyse visit rate, this website uses cookies. By using it, you give your consent with it. About cookies

Login
Register
Forgotten password

Forgotten password
AHOJ