MARTIAL ARTS EQUIPMENT
+420 226 205 440
Back to homepage

Kaligrafie je umění krasopisu. Zahrnuje jak funkční nápisy a ručně psané dopisy, tak i výtvarné umění, kde vytvoření ručně psaného znaku může mít přednost před čitelností textu. Kaligrafie se liší od typografie. Jednotlivé znaky jsou proměnlivé a spontánní, obsahují jedinečnou improvizaci okamžiku psaní.
Moderní kaligrafie pokračuje v zobrazování sama sebe jako spojení pozvánek, map a dalších prací využívajících psaní. Většina dnešní kaligrafie se již vzdaluje od původního umění jedinečnosti psaní. Namísto toho je to spíše jednoduchým krasopisem, který přitahuje pozornost svým dnes zvláštním stylem. 
Významní kaligrafové současnosti: Anne Robin z New Yorku a Katie Hughes z San Francisca.
Mnohem významnější je však japonská a čínská kaligrafie, která ve spojení se znaky kandži poskytuje zcela jiný vjem divákovi (který znakům rozumí). Jde o běžné a rozšířené umění, kaligrafie jsou tradičně zavěšovány na zeď jako výzdoba. Často i tématicky k ročnímu období (v horkém létě "chladné" a naopak).

Výrobky s Kaligrafií naleznete ZDE
 

To provide services, send customized ads and analyse visit rate, this website uses cookies. By using it, you give your consent with it. About cookies

Login
Register
Forgotten password

Forgotten password
AHOJ