MARTIAL ARTS EQUIPMENT
+420 226 205 440
Back to homepage

Tai-chi je čínské bojové umění často praktikované ze zdravotních důvodů. Tai chi je běžně praktikováno pro řadu dalších osobních důvodů – jeho tvrdé a měkké techniky bojových umění, které prý dokáží zlepšit zdraví a prodlouží život. Některé tai chi tréninkové formy jsou západu známé jako pomalá cvičení skupiny lidí každé ráno v parku po celém světě, zejména v Číně.
Dnes je tai chi rozšířené po celém světě. Většina moderních stylů tai chi čerpají alespoň z jedné z pěti tradičních škol: Chen, Yang, Wu/Hao, Wu and Sun. Původ a vznik tai chi je předmětem mnoha spekulací a dohadů.
Jádrem výcviku jsou dvě základní funkce: 1. sólová forma – pomalý sled pohybů, které kladou důraz na rovnou páteř, břišní dýchání a přirozený rozsah pohybu. 2. tlaky rukou – pro cvik pohybu, který je praktičtější formou.
Tai chi lekce se staly populární v nemocnicích, na klinikách, v komunitách, domovech důchodců, ale i mezi mladými. Jako výsledek této popularity došlo k určitému nesouladu mezi těmi, kteří říkají, že praxe tai chi slouží především k sebeobraně, mezi těmi, kteří cvičí tai chi pro jeho vzhled a estetiku, a mezi těmi, kteří se zajímají o přínos pro tělesné a duševní zdraví.
Spolu s jógou je tai chi jedním z nejrychleji se rozvíjejících fitness cvičení, k udržení zdraví a aktivity ve Spojených státech.
 

To provide services, send customized ads and analyse visit rate, this website uses cookies. By using it, you give your consent with it. About cookies

Login
Register
Forgotten password

Forgotten password
AHOJ