MARTIAL ARTS EQUIPMENT
+420 226 205 440
Back to homepage

Wrestlingem je v dnešní době označována komerční podoba zápasení v ringu. Jedná se napůl o sport, napůl o divadlo pro diváky. 
Většina úderů a chvatů zápasníci v ringu pouze naznačují, to znamená, že údery nemají na soupeře takový dopad. Zápasy jsou většinou předem nacvičené a výsledek je dohodnutý předem. Zranění, ke kterým dochází během zápasu, jako je například krvácení si zápasníci většinou způsobují sami žiletkou, kterou jim podstrčí rozhodčí. 
Přesto se za jediným wrestlerským galavečerem skrývá spostu hodin práce a tréninku. 
Wrestling se od klasického zápasu liší také tím, že zápasníci používají k boji i různé zbraně, jako je například stolička, popelnice, kovová tyč a podobně. Jak už bylo řečeno, jedná se především o velkou show pro diváky. 
Zápasnickému světu vládne momentálně organizace WWE (World Wrestling Enteirnament). Společnost byla založena v roce 1952 Jamesem McMahonem společně s Raymondem Mondtem. Pod záštitou WWE se dnes konají všechny velké turnaje a zápasy, stojí za zrodem takových zápasníků jako je například Hulk Hogan, The Rock, Undertaker, Stone Cold a jiní. 
Druhou největší federací je TNA (Total Nonstop Action). Tuto organizaci založili otec Jerry Jarret a jeho syn Jeff Jarret, aby oslabili vliv WWE na wrestling v USA. Raritou TNA je to, že jako jediná používá šestiúhelníkový ring. TNA je v podstatě jediným vážným konkurentem WWE. 
Třetí společností je ROH (Ring of Honor). Tato společnost byla založena roku 2002. Není to sice žádná wrestlingová mocnost, ale své diváky si získává především tím, že pořádá velmi kvalitní zápasy. 
ROH má šest hlavních show a to:
Annual shows, Anniversary Show, Death before Dishonor, Survival of the Fittest, Glory by Honor, a Final Battle. Světový wrestling se chystá v červnu 2009 dokonce i do České republiky.

To provide services, send customized ads and analyse visit rate, this website uses cookies. By using it, you give your consent with it. About cookies

Login
Register
Forgotten password

Forgotten password
AHOJ